Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Orges & Ockus Rockus Band - Life Of A Dog  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/04/2015

2015-04-02T06:00:01+00:00A dog’s life it is, day in and day out
My life, a hairy dog, or so it turns out
A soul’s highway that knows no end
I can only love it more, from start to end!

I am just a bad poet of myself
No words to depict you as you are
A broken glass of wine for a companion
The place to get lost and forsaken!

A faithful dog to this path I will remain
A tough one, but beautiful all the same
In your asphalt I wallow to the end of time
After I can be said to have lost my mind!

Don’t dwindle man, catch the moment
For you will never find another
Eat, drink, get drunk and make love
Or else you have accomplished nothing!


Më Shumë Këngë Nga Orges Toce:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet