Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & Ockus Rockus Band - Decibel Në Stratosferë (Feat. Clemens Salesny & Helfried Krainer)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Veshët lodhen ditë për ditë,
zhurmë të madhe kanë rrugët!
Jo s'ka "zot" që ta ndalojë,
tashmë është vonë për pak qetësi!

Ky kapitalizëm qesh,
dhe jargavitet në benzinë!
Ironikisht, "të jesh modern",
der' atëherë dhe veshët të kanë pierdh!

Ref.
Decibel në stratosferë,
një sistem i mjerë!
Faj, faj, faj, faj / faj, shumë faj
kemi edhe ne vetë!

Ndaj, dhe reflekto, ndryshe ngordh,
se daullja veshit ka për t'cofur!
Biçikletën me zile nxirr ti,
se kurrë nuk ka për të t'lodhur!Nuk kemi video për këtë këngë.


Orges Toçe
Publikimi: 21/10/2013


Orges & Ockus Rockus Band - Decibel Në Stratosferë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Decibel Në Stratosferë".
3. Video është e këngës "Decibel Në Stratosferë", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0