Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Orges & Ockus Rockus Band - Fol Shqip

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fol Shqip".
3. Video është e këngës "Fol Shqip", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orges & Ockus Rockus Band - Fol Shqip  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Aheng, Aheng!"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fol Shqip" kënduar nga Orges & Ockus Rockus Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jimmy Rock F - Fol Shqip

Cdo behar kur vin,
per festa per gezime
Veshtiresin e gjej
ne gjuhen e nenes time
Shqip te foli nena,
kur erdhe ne jete
Mos e haro gjuhen
kudo qe te jesh
NJe fjal po te them,
amanet me pase
Ta mbajsh mend per jete
fol shqip se je shqiptar
Ti e ke gjuhen tende,
kurri mos e haro
Gjuhen edhe emrin,
kurre mos i ndrysho
Sa shum u munduan per nje amanet
Mos e haro gjuhen kudo qe te jesh
NJe fjal po te them, amanet me pas
Ta mbajsh mend per jete
Fol shqip se je shqiptar

Artiola Toska & Poni - Fol Shqip

- ej kamarier, un vodka per favore
- one jack please
- po ju a jeni shqiptarë?
- po bre vëlla
- po folni mor SHQIP obobobo...

Artiola:
çdo behar kur vij
për festa për gëzime
vështirsinë e gjej
në gjuhën e nënës time

Poni:
Shqip të foli nëna
kur erdhe në jetë
mos e harro gjuhën
kudo që të jesh

REF 2x:
Një fjalë po ta them
amanet nga t'parët
ta mbash mend për jetë
FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR

Artiola:
Ti ke gjuhën tënde
kurrë mos e harro
gjuhën edhe emrin
kurrë mos i ndrysho

Poni:
Sa shumë u munduam
per një amanet
mos e harro gjuhën
kudo që të jesh

REF 2x:
Një fjalë po ta them
amanet nga t'parët
ta mbash mend për jetë
FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR

Fol shqip, fol shqip
fol shqip se je shqiptar

Fol shqip, fol shqip
fol shqip se je shqiptar

REF 2x:
Një fjalë po ta them
amanet nga t'parët
ta mbash mend për jetë
FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR

FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR

Gili - Fol Shqip

Te burimi, posht te dardha
une i laj duart e bardha
djemt me presin, me ngacmojn
baby where are you come from ?
Sa i lshova flokt e gjata
mosem pritni te pojata
ikni djema se m'zu nata
E sinjorina komesta ?

Ref :
O sot e njemij mot, ju me flisni kot
pse nguroni e s'me thoni
shkurt e shqip, me dy tela qiftelis
dy fjal embla te sinqerta, dashuris
djalo shkurt e shqip, me dy tela qiftelis
dy fjal embla te sinqerta dashuris
Te dua !

Cka me bo kur je e mir, je si zhele, embelsire
une i mjeri n'dashuri
bjeri , bjeri qiftelis

Zgjohem heret ne mengjes,
djemt me shiten si franqez
e ndegjog njejt dijn refren
madam, madam, madam zhetem
Sa i lshova flokt e gjata
mosem pritni te pojata
ikni djema se m'zu nata
E sinjorina komesta ?

Ref :
O sot e njemij mot, ju me flisni kot
pse nguroni e s'me thoni
shkurt e shqip, me dy tela qiftelis
dy fjal embla te sinqerta, dashuris
djalo shkurt e shqip, me dy tela qiftelis
dy fjal embla te sinqerta dashuris
Te dua !

Ej sinjora, te amo
I love you baby
zhetem monamur

Ref :
shkurt e shqip, me dy tela qiftelis
dy fjal embla te sinqerta, dashuris
djalo shkurt e shqip, me dy tela qiftelis
dy fjal embla te sinqerta dashuris

Fol shqip !
Më Shumë Këngë Nga Orges Toce:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet