Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Kape Jetën! Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1

Lind një dit‘ e re nga depresionet
jo, nuk ka hare, kujdes ballkonesh
sepse do të biesh dhe më nuk çohesh
fle, fle, fle, do të flesh përgjithmon‘ 

Str. 2

 dhe më nuk zgjohesh, dhe vdesin ëndrrat
që do kalbëzojnë, mënjanë sirtaresh
me rrjeta merimangash, përzjerë me erën
e verës së kuqe që ësht‘ derdhur gjithandej!

Ref:

Uo Uo Uo Uo Uo
Kape jetën dhe jeto!
Uo Uo Uo Uo Uo
Kape jetën prej fyti dhe jeto! 

Str. 3  

Ndaj dhe merre thjesh PA!... Komplikacione,
duaj dhe bëj qejf deri... sa të lodhesh
dhe pastaj qesh, qesh, qesh
qesh dhe vetëm qesh!




Orges Toçe
Publikimi: 18/11/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Kape Jetën!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kape Jetën!".
3. Video është e këngës "Kape Jetën!", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0