Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Dritë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1

Pikturë që s‘bëhet kurrë
e gjallë dhe drit‘plot‘
ja kalon dhe diellit
dhe sytë i përvëlon!

Str. 2


Ngjyrë që nuk përzihet,
sepse ndryshe prishet
shkrihet me mëngjeset
e brishtë dhe plot aromë!

Bridge

Aty ku retë çahen
dhe në vend të gjakut del, DRITË... veç DRITË!
dhe them:

Ref.


Dritë, dritë, dritë,
dritë mëngjesesh plot verbim,
dritë mbi qytetin
që humbet në harrim!
Dritë, dritë, dritë,
aty ku nata puth një ditë,
dritë si në ëndërr,
ajo dritë, je ti!

Str. 3

Dhe nata fillon të bie (bjer)
nën BLUES-in monoton,
pikë e fundit e dritës,
perëndimin e pickon!

Str. 4


Dhe do të sfumohesh,
në heshtje si një ZANË,
deri nesër në lindjen
e një dite prapë!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Dritë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dritë".
3. Video është e këngës "Dritë", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0