Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Peshk Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1


Idealistit,
i ka ikur koha që me kohë
dhe sillet
vërdallë sirtaresh, ëndrrash plot
në dimrin
e ftohtë pa fund ato po vegjetojnë!

Str. 2


Dhe ecën (Back. voc. ecën - ecën - ecën)
në rrugën krejt pa rregulla
si i ardhur,
nga larg nga „VITI NJI“,
kundër gjithçkaje (Back voc. JO - JO)
Si një PESHK drejt gojës s‘ariut ai noton!

Ref:

Rrebel në dashuritë ujore (Back voc. E UJE - UJ UJE - UJ UJE - UJ)
rrebel andej, rrebel këndej (Back. voc. LO LO LO LO - LO LO LO LO - LO LO LO LO)
dhe si një PESHK, s‘më mbetet gjë tjetër,
të marrë frymë dhe n‘rrugën timë të notojë! (Back. voc. PLLAQ - PLLUQ, PLLAQ - PLLUQ!


Str. 3


Dhe sillem,
detesh e lumenjsh
i lirë
se kështu kam lind, e tjetër s‘di

JO, JO, JO nuk di!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Peshk
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peshk".
3. Video është e këngës "Peshk", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0