Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Pakëz Dritë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1 

Në cep të rrugës vetëm
 vergessen und arbeitslos
me xhepin bosh, plot shpresa
hin und her sinnlos!

Bridge

Jetë urbane
jetë e zvarrët, gënjeshtare!
Träum weiter, weiter, weiter 
 për një jet‘ më t‘mirë,
 që të shohësh (HË), pakëz dritë!

Ref.  

Lëre të shoh oo o o oo o oo o pakëz drit‘!
 Lëre të shoh oo o o oo o oo o pakëz drit‘! 2X & ale... 

Str. 2 

Ka vënde ku të blihet dhe vota,
 Dy mij‘ e pesëmbëdhjet‘ (2015) / viti!
 Politikë e ndyrë,
 që të zhvat, e të le pa brek!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Pakëz Dritë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pakëz Dritë".
3. Video është e këngës "Pakëz Dritë", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0