Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Kesh Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1

Të shtrish duart
s‘ësht‘ një gjë e re!
Më mirë të mos vjedhësh,
më mirë të mos kesh!

Str. 2

Dhe pse poshtë urës
diellin nuk e ke,
por ke shpresën,
ajo e fundit vdes!

Bridge:

Dhe dielli lind
dhe këmbët ngroh,
me shpresën se,
se një ditë dikush do t‘jesh!

Ref:

Më mirë të mos kesh, të mos kesh (Back: Kesh-Kesh / Kesh-Kesh)
Se sa të kesh, çoç të jesh! (Back: Kesh-Kesh / Kesh-Kesh)
Më mirë të mos kesh, (Back: Ou - Ou - Ou - Ou - Ou)
se sa çoç të jesh! (Back: Kesh-Kesh / Kesh-Kesh)


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 16/01/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Kesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kesh".
3. Video është e këngës "Kesh", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0