Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Rruga E Jetës Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1 

Iku dhe një dit‘ nga kalendari i pafund,
një pjesë e jetës ngotrdhi plot 24 orë,
më duhet që të blej një kalendar që mbet në vënd,
dhe një orë ku akrepat mbesin në një ditë me diell!

Str. 2 

Ëndërr, ëndërr, ëndërr e keqe, apo e mirë,
e keqe duhet t‘jet dreqi, se gjumin po ma prish,
e koka krejt më dhëmb, dhe mendimet janë bër‘ lëmsh,
nga nata që po m‘le, dhe ditën zgjon!

Ref:  

Një shkallë më shumë, a më pak në rrugën e jetës,
sado e vështirë të jetë, ajo duhet jetuar,
se ikën e s‘vjen më, kët‘ gjë e dimë e prapë jemi viktimë
e plogështisë që le RRUGA E JETËS!

Str. 3 

Hej çohu, hej zgjohu
nga gjumi letargjik që të ka rënë
e të ka mpirë,
që të ka rënë...
e të ka mpirë!... HEY...!!!
Orges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Rruga E Jetës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruga E Jetës".
3. Video është e këngës "Rruga E Jetës", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0