Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges Toçe - Ashure Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Ref:

Ashure, ashure,
kur do hamë ashure?
Ashure, ashure
malli na ka marrë për
ashure, ashure,
kur do hamë ashure,
se jeta një herë thurret!

Str. 1

Jetojmë kohë të vështira,
mes skamjesh dhe vorfnirash,
viti 2020
jo, jo kështu s‘ka lezet!

Str. 2

Vazhdojmë të hedhim valle,
se gja‘ nuk paska halle,
dhe hallet janë aq shumë sa duken si grurë,
grurë për pak ashurë!

Ref:...

Str. 3
Edhe bota u mbyll në katër mure,
ka mbaruar letra higjenike, por ka ashure,
babzia na i ka bërë trurin "KAUSH",
dhe harrojmë se poshtë urës fle dikush!

Str. 4
Hape zemrën dhe bëje mal,
zgjate dorën o motër, o vëlla!
Aty ku ka për dy ka dhe për tre,
ASHURE DO T‘JET‘ BOTA E RE!
Orges Toçe
Publikimi: 15/04/2020
Camera: Marie Toçe
Drawings: Theo Napoloni
Cut / Video Editing: Michael Spreitzer Aka "Sprossi" / Rare FriendsOrges Toçe - Ashure
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ashure".
3. Video është e këngës "Ashure", por nuk këndohet nga Orges Toçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0