Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  70
  • Vendlindja:
  • Polican 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Orgesa Zaimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Orgesa Zaimi eshte nje kengetare mjaft e njohur e muzikes moderne shqiptare. Orgesa Zaimi është nga të paktat këngëtare rock në vend, e cila me zërin e saj dhe stilin retro të look-ut, ka bërë për vete publikun brenda dhe jashtë vendit. Zaimi është prezantuar në publik jo vetëm përmes muzikës me këngë, videoklipe, pjesëmarrje në gara muzikore dhe me të kënduarin live në ambiente të ndryshme në kryeqytet, por edhe si prezantuese përmes emisionit t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

6 🔥Brand New Day (2014)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Flaka Krelani

Greta Berati

Valbona Zhuleku

Emmy

Habibe Ostreni (Bibe)

Shamsah

Elina Duni

Irva Stefa

Aurora Ndoj

Entela Zhula

Tags: Orgesa Zaimi, Orgesa Zajmi, O.Z., Oz


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet