Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Orgesa Zaimi - C'eshte Dashuria  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/12/2013

2013-12-13T19:36:44+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "C'eshte Dashuria" kënduar nga Orgesa Zaimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Orgesa Zaimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Poni. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

S'kam ndal me te qarë
Por me të kënduar
Zemren ma ke djegur moj
Ma ke përvëluar.
Nga sevdaja jote
Mbeta pa martuar
Zemren ma ke djegur moj
ma ke përvëluar.

REF:2X
E ctju them o shokë
c'është dashuria?
Ajo është Mjalte moj
Vetë Perëndia.

O ylli Mengjesit
Kush te ka bekuar
Zemren ma ke Djegur moj
Ma ke përvëluar.
Dite e nate per ty moj
Une po rri zgjuar
Zemren ma ke djegur moj
Ma ke përvëluar.

REF:2X
E ctju them o shokë
c'është dashuria?
Ajo është Mjalte moj
Vetë Perëndia.

Fajin e ka ZemrA
Qe te ka kerkuar
Zemren ma ke djegur moj
Ma ke perveluar
Si qebap Kafeje me ke rrotulluar
Zemren ma ke djegur moj
Ma ke Perveluar

REF:2X
E ctju them o shokë
c'është dashuria?
Ajo është Mjalte moj
Vetë Perëndia.Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet