Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Orgesa Zaimi - Hold On  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Brand New Day"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hold On" kënduar nga Orgesa Zaimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Njomza Vitia - Hold On

Looking back I think of what I could've done different
If you let me I'll show you, but that's just wishful thinking
Say it's my fault that we're done for always disappearing
I know I was gone and that you felt like something was missin'
But I have my problems and you never wanted to listen
And now you can't look at me, acting like you can't forgive me
But I'm trying to make something out of myself
Yeah you wanted me all to yourself, yeah you wanted me all to yourself
Wanted to have me whenever you please
Like the books on your shelf, like the books on your shelf

[Hook]
Just cause I'm not right in front of you
Don't mean I don't have the power to love you
Just cause right now I can't touch you
Don't mean I'm not sitting here wishing
That I could be with you
I could be with you, I could be with you
Hold on (x6)
I wish you could be here or I could be there (x2)

I know you spend a lot of time alone, all these missed calls on my phone
And it's selfish of me to want you to be waiting when I get back home
At the end of the day, it's you I wanna lay by
With you at school, and me away, all we can do is try
And learn some patience cause sooner or later, I get to see you and stay
And I'd be lying to you if I said I didn't pray to see you each day
I do, I do, I do, I do

[Hook]
Just cause I'm not right in front of you
Don't mean I don't have the power to love you
Just cause right now I can't touch you
Don't mean I'm not sitting here wishing
That I could be with you
I could be with you, I could be with you
Hold on (x6)
I wish you could be here or I could be there (x2)

Bx-A - Hold On

....................................................
E japa premtimin po spo du met thon ty
Bab zor pa ty po spo di a mu kthy
Jom me dy menje foli kaniher me veten
Me mpi trunin per me kthy atje ......
Po trupi spom qohet trupi pom lodhet
Me ton kto akte kur ndjenja tidhnohet
E per gjithcka per do gabime qe nuk paguhen
Edhe nese paguhen zemra jeme perjet shuhet

R. Kelly - Hold On

Wars, walls, tumble and falls
Time, change, clouds and rain
Through it all, I will stand
Come what may, um hmm
Throw in the towel, not today
Cuz where there's a will
There's a way, whoa

1 - I'm gonna hold
Hold on, hold on, hold on
I'm gonna hold
Hold on, hold on, hold on
Until the finish
I'll be strong

Oceans, strong winds, hills and mountains
Sacrifice, paying the price, yeah
Struggle all your life
Through it all, I will stand
Come what may, yes I will
Throw in the towel, no not today
Cuz where there's a will
There's a way, whoa

Repeat 1

I see tomorrow will surely come
And I'm gonna be the first to see the sun
Throw in the towel, not today
Cuz I know that where there's a will
There's a way, whoa

Repeat 1

Repeat 1 while:
On the highway, and the bi-way
If I just hold on
I'mma make it there someday
Through the storm and through the rain
You can knock me down
But I'm gonna stand again
Yes I will
Running on this track, hey
If I keep my pace, hey
I can see the finish line
I'm gonna win this race
Hey, hold on, hold on

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet