Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Veren Ku Ma Le?  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Kledi Bahiti

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2019

Komente

1 🔥

01/09/2019

2019-08-31T23:00:00+00:00Veren time ku ma le
A e more prap nuk me the
Dua qe ta pi, qe te behem mire
Jane dy pika vere per qetsi

Sa i vogel qenka ky apartament
Per dashuri te medha nuk paska vend
Sa e vogel jam,sa i vogel je
Sa i mjere ky moment

Nuk pyet zemra me nuk pyet
Zemren ku e ke
Nuk pyet zemra me nuk pyet
Shpirtin a e ke

Vec ku ma le,ku ma le
Veren time ku ma le
Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Veren time ku ma le
Se nuk dua qe te mbushem mllef
Se e kam ilac,e kam shoqeri
Prej ku me zhgenjeve ti

Me nuk kam panik e nostalgji
Ketu pa ndershem luajte vec ti
Do ta marr ket her,do ta coj n'hares
Do t'jet dit me sukses

Nuk pyet zemra me nuk pyet
Zemren ku e ke
Nuk pyet zemra me nuk pyet
Shpirtin a e ke

Vec ku ma le,ku ma le
Veren time ku ma le
Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Zemra spyet ku e ke
Ngrohtesine e dikurshme te puthjeve

Vec ku e le ku e le
Dashurine qe patem ne
Ku e le ku e le
Krejt cka fole e cka dhe

Ku e le,ku e le
Dashurine qe patem ne
Vec ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Nuk pyet zemra me nuk pyet
Zemren ku e ke
Nuk pyet zemra me nuk pyet
Shpirtin a e ke

Vec ku ma le,ku ma le
Veren time ku ma le
Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le

Ku ma,ku ma le
E veren time ku ma le


Ky tekst u dërgua nga Mateo
Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet