Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Orhan Ademi - Ruje Amanetin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

20/12/2014

2014-12-19T23:57:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ruje Amanetin" kënduar nga Orhan Ademi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Duli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Per nder te beses
Per hater t'zemres
Fjalet e rrejshme
Thash mos me i ngue

As pese minuta, s'muj met lan vetem
E shfrytzojne rastin me na hidhnue

Ruje amanetin, fjalen qe ta thash
Ruje thelle ne zemer, besen qe ta dhash
Ruje amanetin si diten e pare
Ruje dashurin moj por si syte ne balle

Njerz me dy ftyra ka plot dynjaja
I plast inati dhe xhelozia
Shume pune e madhe qka t'thojkan hallku
Knaqu me jeten boll me merzija

Ruje amanetin, fjalen qe ta thash
Ruje thelle ne zemer, besen qe ta dhash
Ruje amanetin si diten e pare
Ruje dashurin moj por si syt ne balle (x2)Më Shumë Këngë Nga Orhan Ademi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet