Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orinda Huta & Alban Kondi - Tradhetia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  21

Albani: Ti po thua dikush me pa,
Nuk te duken bla bla bla,
tjeret flasin ti beson,
tjeret qeshin ti dyshon,
une e di qe s`jam shejntor,
sepse shume kam pas ne dore,
nuk kam kohe per ironi,
shu-shu shum shume mire e di,
ti me thua je shume shpejt,
ti me thua jepem shpejt,
ti beson se kam ndryshuar,
ti me shan se kam harruar,
se sa vlen per mua ti,
se cfare je per mua ti,
se cfare thuhet nuk e di,
mos beso si nje femij,

Refreni
Orinda: Dikush me tha,
tjetren e pa,
Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
s`dua te qaj,
Alban: Mos i beso so so so
Orinda: ti me trego,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Ishte ne krahe,
dikush te pa
Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua
s`dua te qaj,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego

Orinda: Dikush e pa ne krahet e tu se si e puthje ti,
te tjeret e pane ne krahet e tu se si buzeqeshje ti,
E jo besim me nuk ka,
E jo per mua nuk ka,
se cdo premtim qe ti me dhe do mbesi bla bla bla bla,
ti do qe une te shkel mbi veten dhe te t`fal ty,
ti do te hesht, e te besoj kur ti vetem me thua,
zemer skam faj, me thuaj te t`fal
nuk ka, nuk ka, aha nuk ka

Refreni
Orinda: Dikush me tha,
tjetren e pa,
Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
s`dua te qaj,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Ishte ne krahe,
dikush te pa
Une mbi lekure ta ndjej, por s`duaa
s`dua te qaj,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego

Albani: Vec mos harro,
se si ne flinin, donim, qeshnim, loznim te dy zemer,
se si ne krahet e mi besoje, heshtje, qaje, zemer,
tani me paskan pare,
nje tjeter paskam marre,
se njerzit duan te flasin, ty kjo te paska vrare,
ku iku i gjithe besimi

Orinda: pergjigjen e pres nga ti

Albani: nuk ka jo tjeter per mua

Orinda: per mua ishe vec ti,

Albani: mos bej drame, genjyen kur te thane,
ti mbetesh shpirti im dhe vetem zoti zoti na ndan.

Refreni ( x2)
Orinda: Dikush me tha,
tjetren e pa,
Une mbi lekure ta ndjej por s`dua
s`dua te qaj,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Ishte ne krahe,
dikush te pa
Une mbi lekure ta ndjej, por s`dua
s`dua te qaj,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego,
Alban: Mos i beso so,so,so
Orinda: ti me trego

Albani: Mos i beso so,so,so ( x3)


Ky tekst u dërgua nga TinaAlban Kondi & Orinda Huta
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/08/2008


Orinda Huta & Alban Kondi - Tradhetia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tradhetia".
3. Video është e këngës "Tradhetia", por nuk këndohet nga Orinda Huta & Alban Kondi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orinda Huta:


Komente 0