Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Orinda Huta - Dorezohem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dorezohem".
3. Video është e këngës "Dorezohem", por nuk këndohet nga Orinda Huta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orinda Huta - Dorezohem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Muzika:

Alban Kondi

Teksti:

Turjan Hyska

Orkestrimi:

Edlir Begolli

Pjesëmarrëse në

Festivali i 50-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2011

2011-12-25T23:00:00+00:00Sa kaloi e para natë
Ti ke ikur dhe me
shpirtin e tharë

Dhe një gjurmë
Që sdo mund të fshihet
Nëpër dhomë bërtitet jeta
Ne të dy u njohëm në Maj

Pak kohë kanë ardhur dhe...
Të betohem nga momenti që të kthej
Dhe pastaj filloi një vorbull
Që të frymëzojë...

Më mbajte si sot në duar
Nndërsa sot po e rrëzon

Si ty unë me natën do tretem
Nuk më mbetet asgjë tjetër Dorëzohem!!!
Melodia jonë po digjet në heshtje
Dhe po shuhen tingujt lart

E dikur ishte kënga jonë
Dikur unë jam e përtypur
Dikur ishe një kitarë...
Sa ngadalë,sa ngadalë këndoje ti

Dhoma jonë e di errësirë
Që nga dita kur më the e lirë
Je njeri që nuk doja ta njihja
Mora frymën që ti le pas,
E me orën mundohem të flas...

Sa dua dua të harroj unë krejt
Dikush tjetër të afrohet të të kthej
Por pastaj një rrymë e fortë më shtrëngon
Më mbajte si sot në duar
Ndërsa sot po e rrëzon

Si ty unë me natën do tretem
Nuk më mbetet asgjë tjetër Dorëzohem!!!
Melodia jonë po digjet në heshtje
Dhe po shuhen tingujt lart

E dikur ishte kënga jonë
Dikur unë jam e përtypur
Dikur ishe një kitarë...
Sa ngadalë.........

E dikur ishte kënga jonë
Dikur unë jam e përtypur
Dikur ishe një kitarë...
Sa ngadalë, sa ngadalë këndoje ti

Muzika: Alban Kondi
Teksti: Turjan Hyska
Orkestrimi: Edlir Begolli

Ky tekst u dërgua nga  Annonim19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Orinda Huta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë