Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orjola Xhemollari - Vec Ty Te Kam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

14/03/2013

2013-03-14T15:22:36+00:00Verse 1:
me frymen tende zgjohem cdo dite
si melodi qe me vjen nga ti
nota te brishta si dy femije
jemi ne, une dhe ti, une dhe ti

dhe kur nata prek qytetin tim
e ne qiell un’ e gjej yllin tim
e ti vjen, ti vjen si frymezim
ti vjen, ti vjen, ti vjen tek une…

Bridge 1:
per nje cast, per nje cast,
shpirti im ndihet i lire
dhe marr, dhe marr, dhe marr udhetimin
drejt ne hapesire

Refreni 1:
Ne endrrat e zemres kerkoj une nje emer
ne shpirtin e ndjenjes
gjithmone te kam, vec ty te kam…gg

Ne endrrat e zemres kerkoj une nje emer
ne shpirtin e ndjenjes
gjithmone te kam, vec ty te kam,

Verse 2:
sa here zgjohem ne mengjes
endrrat m’i kthen ne realitet
dhe imagjinata me therret
je ti, je ti, i vertete je ti…

dhe fluturoj ne qiellin blu
sikur te ishe dhe ti ketu
do enderronim bashke ne te dy
te dy, te dy, te dy per nje cast

Bridge 2:
per nje cast, per nje cast,
shpirti im ndihet i lire
dhe marr, dhe marr, dhe marr udhetimin
drejt ne hapesire

Refreni 2:
Ne endrrat e zemres kerkoj une nje emer
ne shpirtin e ndjenjes
gjithmone te kam, vec ty te kam…gg

Ne endrrat e zemres kerkoj une nje emer
ne shpirtin e ndjenjes
gjithmone te kam, vec ty te kam,.


Ky tekst u dërgua nga oriola
Më Shumë Këngë Nga Orjola Xhemollari:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet