Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për 1 Qershorin

1 Qershori

ERDHI 1 QERSHORI
SA GEZIM O FEMILE
DITA QE SHKELQEN
NA DUKET SIKUR NUK KA MBARIM

ME NE CDO GJE KRENOHET
YJET DHE QIELLI NA BASHKOHEN
SE NE JEMI CDO GJE MBI DHE
JEMI ATA QE DO TE HAPI NJE FAQE TE RE

ROBERINE NUK E DUROJME
LIRI DHE ARGETIM TE KERKOJME
QE NESER KETE BOTE
ME LUMTURI TA MBULOJME

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  134

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet