A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

O Babi Im

ai qe me edukoi
qe jeten ma dhuroi
qe beri cdo gje per mua
edhe babi im qe asht shum e dua

punoi shume ne jeten e tij
qe te kishim nje jete sa me te mir
te mos na mungonte asgje
e te na plotesonte cdo deshire

beri shume sakrifica
qe te beheshim dikushi gjate jetes
te mos ia shtrinim doren askujt
te beheshim te zotet e vetes

me shendet eshte shum mir
se ka punuar mekanik ne rini
por gjithmone oksigjenin e merr
nga ne 4 femijet e tij

vec ai e di si na ka rritur
me shum mund e veshtiresi
por gjithmone ia ka arritur
te na sjell gezim e harmoni

babi jam shume e lumtur qe jam vajza jote
se nje baba si ti
se kisha gjetur
ne kater anet e kesaj bote

- poem written by Ornela Brija


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019