Më mbaj mend (për 1 muaj)

Osman Imeraj
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  48

Osman Imeraj është këngëtar i njohur. Në Qershor 2007, Osman Ymeraj merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Dua Qe Te Shoh".

Në Maj 2009, Osman Ymeraj merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Pa Faj Te Lash".

Më datë 22 Dhjetor 2010, Osman Imeraj publikon videoklipin "Te Dua". Me këtë këngë, Osman Imeraj merr pjesë në Top Fest 7 në vitin 2010.

Më datë 7 Tetor 2011, Osman Imeraj publikon videoklipin "Ani".

Në vitin 2012, Osman Imeraj publikon albumin "Live 2012".

Më datë 26 Shkurt 2014, Osman Imeraj publikon videoklipin "Mekat".

Në vitin 2014, Osman Imeraj publikon albumin "Live 2014".

Më datë 14 Qershor 2015, Osman Imeraj & Donat publikojnë videoklipin "Qokollate".

Më datë 24 Mars 2016, Osman Imeraj publikon videoklipin "Falje T'kerkoj". Muzika e këngës u punua nga Jeton Berisha, teksti u shkrua nga vetë Osman Imeraj. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Në vitin 2016, Osman Imeraj publikon albumin "Osman Imeraj".

Më datë 12 Mars 2017, Osman Imeraj publikon videoklipin "Dashni E Vjeter".

Më datë 27 Maj 2018, Osman Imeraj publikon videoklipin "Fund Me Lot".

Në vitin 2018, Osman Imeraj publikon albumin "Live 2018".

Më datë 9 Shkurt 2019, Osman Imeraj publikon videoklipin "Ta Dish Sa Shume Te Dua".

Më datë 24 Qershor 2019, Osman Imeraj publikon videoklipin "Nuse Me Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 12 Nëntor 2019, Dani, Buraku, Valoni, Gjoni & Osmani publikojnë videoklipin "Për Ty Kosovë".

Më datë 27 Shkurt 2020, Osman Imeraj publikon videoklipin "Vetmi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Biba. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 8 Shtator 2020, Osman Imeraj publikon videoklipin "Fal". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Biba. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 30 Gusht 2021, Osman Imeraj publikon videoklipin "Harrom".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Osman Imeraj »

Komente 0