Më mbaj mend (për 1 muaj)

Osman Imeraj - Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Nuk jemi si dikur
Të qeshur të lumtur
Unë edhe ti
Tash jemi të ndar
Por unë sikur më par
Të dua ty

Sot në rastësi
Në rrugë takohemi
E ti nuk me flet
Dhe kjo më vret

Po nuk të fajsoj dot
Se nuk mbetëm as shokë
Tash kur shihemi
Nuk njihemi

Refreni:
Të dua të dua
Dhe pse një kohë e gjatë kaloj
Të dua të dua
Dhe zemra s’të harroj

Jo pa rëndësi
Unë isha për ty
Qe sot s’më sheh me sy
Dikur më kishe jetë
E tashë jo nuk më flet
Jo nuk më flet

Por dua ta rikthej
Dhe nje here nga unë
Dashurin e saj
Më mungon shumë

Gjithqka për ty do jem
Gjithqka për ty kam len
Jam k’tu
Për te t’then….

Refreni:
Të dua të dua
Dhe pse një kohë e gjatë kaloj
Të dua të dua
Dhe zemra s’të harroj


Ky tekst u dërgua nga TinaOsman Imeraj
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/12/2010
Festivali: Top Fest 7


Osman Imeraj - Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua".
3. Video është e këngës "Te Dua", por nuk këndohet nga Osman Imeraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Osman Imeraj:


Komente 1