Osman Mula

Osman Mula: “Disa Këngëtarëve Nuk Do U Jepja As 50 Lekë”

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[11-04-2016]
Kompozitori Osman Mula ka qënë i ftuar në panelin e emisionit të së dielës në Top Channel, ku foli rreth këngëve të ditëve të sotme, dhe teksteve të tyre, të cilat ai i shikon si problem të madh.
Mula tha se do ishte më mirë të kthehej koha e kasetave dhe magnetofonit, pasi artisti atëherë fitonte më shumë, sepse vlerësohej zëri. ‘Këngëtarët që sot fitojnë 5000 euro në natë, ‘nuk do t’ju jepja as 50 lekë’, shtoi ai.

“Po e dëgjoja një ditë me bashkëshorten në shtëpi tek hanim drekë. Sa vajti ime shoqe pranë frigoriferit, ai u prish, nuk hapej dera… Sapo kënga mbaroi, gjithçka u rregullua, dera u hap. E kuptoni çfarë efekti kanë tekste të tilla?”- tha kompozitori referuar hitit të verës së shkuar nga Getoari dhe Majku.
 (Express)

Osman Mula: “Disa Këngëtarëve Nuk Do U Jepja As 50 Lekë”


Komente 0