Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pablo Alboran

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Emri i Vërtetë:
 • Pablo Moreno De Alborán Ferrándiz
 • Vendlindja:
 • Malaga 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Pablo Alboran është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Pablo Moreno de Alborán Ferrándiz, popularly known as Pablo Alborán, is a Spanish musician, singer, and songwriter. In 2011, he was nominated for three Latin Grammy Awards. Alborán has released three studio albums, two live albums, and various musical collaborations. His records are distributed by Warner Music which debuted in 2010 with their first official release, "Solamente Tú", the first single from his debut album Pablo Alboran (2011), relea...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alvaro Soler

Ott Lepland

Christopher Uckermann

Diego Gonzales

J. Balvin

Jencarlos

Alexander Rybak

Pietro Lombardi

Ido Tatlises

Kygo

Tags: Pablo Alboran


Komente mbi këtë artist