Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pajtim & Elisa Struga - Du Fustonin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pajtim
Goca mu ka rrit
I ka bo ca vjet
Është nje çun në lagje
Mbrapa ju ka qep

Elisa
Ai çun mor babe
Është i mëhalles tonë
Është nga derë e modhe
Le e rrit n'Tironë

Pajtim
Po qe çun tirone
E di mirë adetin
Vjen me ta kërku ty dorën
Dhe ma heq sikletin

[Refren]
Elisa
Du fustonin du fustonin
Fustonin e bardhë
Çuni u ka nis
Gati për me ardh
Pajtim
Ta kom ble ta kom ble
Moj thëllonxa shpisë
Ta bon dasmën baba
Qejfin nuk ta prish

Pajtim
Sa herë që bi dera
Nji merak e kom
Për fatin e gocës
Atje ku po shkon

Elisa
Mos ki frikë mor babe
Unë nuk boj gabime
Shpia ku po shkoj
Osht' si shpia ime

Pajtim
Merakun e kom
Do ta kem gjithë jetën
Se goca për babën
Ngelet pikë në zemër
Pajtim Struga
Publikimi: 22/06/2022
Muzika: Edi Balili
Teksti: Edi Balili & Jorgo Papingji
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: Chill Pro
Audio Production: "Muza" Production Academy
Mix & Master: Edi Balili & Endri KasmiPajtim & Elisa Struga - Du Fustonin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Du Fustonin".
3. Video është e këngës "Du Fustonin", por nuk këndohet nga Pajtim & Elisa Struga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pajtim Struga:


Komente 0