Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pamela Thellipi - Lushnje, Drit' E Mires (Feat. Mecan Kashari)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Rritet lulja plote me ere
Ne koder ne fushe te gjere
Ndrin qe larg fustani i nuses
I bukur qyteti i Lushnjes

Ne 20 mbajte kongresin
Edhe foshnja buzeqeshi
ktu u shkruajt historia
U rilinde Shqiperia

Refreni:
O vater e ngrohte plote drite
E bukur me gjithe stolite
Me princeshat qe ke rrite
Vace Zel e Margarite

Lushnje dite e miresi
dere hapur mbete ti
eshte kristal e neper mote
besa e mikpritja jote

Lushnje e lare me vese
Je sherbet i myzeqese
Gjithmone plot e ka hambar
Shpirti yt margaritar

O kenge qe nis e spushon
Ta kthen deti si jehone
E merr fusha gjelberon
e merr foshnja dhe e shton
Pamela Thellipi
Featuring: Mecan Kashari
Publikimi: 28/05/2018
Muzika: Alban Hoxhaj
Orkestrimi: Alban Hoxhaj


Pamela Thellipi - Lushnje, Drit' E Mires
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lushnje, Drit' E Mires".
3. Video është e këngës "Lushnje, Drit' E Mires", por nuk këndohet nga Pamela Thellipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0