Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pandi Zguro

Nuk ka akoma asnjë votë

(1944-2011)  
BIOGRAFIA: Pandi Zguro është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Pandi Zguro, nënkolonel dhe "Artist i Merituar", (1944-2011) u dekorua nga Ministria e Mbrojtjes, pas vdekjes, me medaljen “Për shërbime të shquara”, për kontributin e tij. Në Dhjetor 1970, Pandi Zguro merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Novele Trimerie". Në Dhjetor 1970, Pandi Zguro merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "Miqesi Proletare"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Pandi Peleshi

Agim Duro

Refat Lleshi

Mergim Mazreku

Gentian Muska

Ralien

Albo 06

Fida

Ekrem Bislimi

Sazan Mecani

Tags: Pandi Zguro, Pandi Sguro


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet