A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Pandora, Xheaza, Shqipja & Gazi - Do Ti Kallim Fitilat


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/02/2013

2013-02-12T12:23:32

Më Shumë Nga

Shqipja

Më Shumë Nga

Gazmend Rama (Gazi)Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Do Ti Kallim Fitilat" kënduar nga Pandora, Xheaza, Shqipja & Gazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Pandora, Xheaza, Shqipja & Gazi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vellezerit Mziu - Do Ti Kallim Fitilat

Do ti kallim fitilat e Llames
Do ti kallim fitilat e Llames

Do ja marrim o ma te miren o nanes
Do ja marrim o ma te miren o nanes

O ma te miren nana e ka nja e
O ma te miren nana e ka nja e

Ne ja marrim e lajm pa asnja e
Ne ja marrim e lajm pa asnja e

Do ti kallim fitilat e Llames
Do ti kallim fitilat e Llames

Do ja marrim o ma te miren o babes
Do ja marrim o ma te miren o babes

O ma te miren baba e ka nja e
O ma te miren baba e ka nja e

Ne ja marrim e lajm pa asnja e
Ne ja marrim e lajm pa asnja e

Bleona Qereti - Do Ti Kallim Fitilat

do ti kallim fitilat e llames
do ti kallim fitilat e llames
po ja marrim o ma t'miren nanes
po ja marrim o ma t'miren nanes
oh ma t'miren nana e ka nja e
oh ma t'miren nana e ka nja e
po ja marrim sdo ja la as’nja e
po ja marrim sdo ja la as’nja e
do ti kallim fitilat e llames
do ti kallim fitilat e llames
po ja marrim o ma t’miren babes
po ja marrim o ma t’miren babes
oh ma t’miren baba e ka dy e
oh ma t’miren baba e ka dy e
njana po ja marrim tjetren e lojm n'shpije
njana po ja marrim tjetren e lojm n'shpije

lujma lujma oh doren me dore
lujma lujma oh doren me dore
per fejes oh ta kam ble nje ore
per fejes oh ta kam ble nje ore oh
ta kam ble moj oren me zinxhire
ta kam ble moj oren me zinxhire
qe t’me behesh nusen ma e mire
qe t’me behesh nusen ma e mire oh
lujma lujma oh doren me kalle
lujma lujma oh doren me kalle
per fejes oh ta kam ble gjerdane
per fejes oh ta kam ble gjerdane oh
ta kam ble gjerdanin prej floriri
ta kam ble gjerdanin prej floriri
qe t’me behesh dhender ma i miri
qe t’me behesh dhender ma i miri oh
lujma lujma oh doren me dore
lujma lujma oh doren me dore
per fejes oh te kam ble nje ore
per fejes oh te kam ble nje ore
ta kam ble moj oren me zinxhire
ta kam ble moj oren me zinxhire
qe t’me behesh nusen ma e mire oh
qe t’me behesh nusen ma e mire oh

na m’ledh shoqnija sonte sa mir po vallezojne
na m’ledh shoqnija sonte sa mir po vallezonje
me gezime me harre kengen e kendonje
me gezime me harre kengen e kendonje
kur e lujm na shoten
kur e lujm rugoven
n’kan e qojme kosoven
e tan diasporen
kur e lujm na shoten
kur e lujm rugoven
n’kan e qojme kosoven
e tan diasporen
kur e lujm na shoten
kur e lujm rugoven
n’kan e qojme kosoven
e tan diasporen
kur e lujm na shoten
kur e lujm rugoven
n’kan e qojme kosoven
e tan diasporen

hajde ta vallzojna vallen e rugoves
hajde ta vallzojna vallen e rugoves
derte drini zi oh kufiri kosoves
derte drini bardh oh kufiri kosoves

ani more nuse ani qaf gastare
ani more nuse ani qaf gastare
ani a don rruza oh ani a don pare
ani a don rruza oh ani a don pare
as nuk due rruza as nuk due pare
as nuk due rruza as nuk due pare
por e due djalin oh djal te ri shqiptare
por e due djalin oh djal te ri beqare

e kush t’ka rrejte oh kush t’ka mashtrue
shpirti jem oh a po vjen me mue
e kush t’ka rrejte oh kush t’ka mashtrue
shpirti jem oh a po vjen me mue
e me pas dit me fluturu
kasha ardh don ty me taku
e me pas dit se ti m’mundon
kurr per jet un ty ste kisha lan
oh kush t’ka rrejte oh kush t’ka mashtrue
shpirti jem oh a po vjen me mue
oh kush t’ka rrejte oh kush t’ka mashtrue
shpirti jem oh a po vjen me mue
e me pas dit me fluturu
kasha ardh don ty me taku
me pas dit se ti m’mundon
kurr per jet un ty ste kisha lan
e me pas dit me fluturu
kasha ardh don ty me taku
me pas dit se ti m’mundon
kurr per jet un ty ste kisha lan

prej sabahit deri n’drek t’kom prit qiko me u zatet
cka u bo puna me ty a harrove terdh merzi
prej sabahit deri n’drek t’kom prit qiko me u zatet
cka u bo puna me ty a harrove terdh merzi
mos mendo se me mu lun
a edin me kan ke pun
mos u ban lule me therr
mos me zan vend asnji der
jam djal trim dai
sun ma ban kush fjalen dy
serijoz jam ne dashni
me lujt bisht vash qes allti
jam djal trim dai
sun ma ban kush fjalen dy
serijoz jam ne dashni
me lujt bisht vash qes allti
shum dallash qik ja ke nis
mos mei dit kimet dashnis
se dashnija keshtu se ka
kur dush ti pishman mei ra
shum dallash qik ja ke nis
mos mei dit kimet dashnis
se dashnija keshtu se ka
Kur dush ti pishman mei ra
mos mendo se me mu lun
a edin me kan ke pun
mos u ban lule me therr
mos me zan vend asnji der
jam djal trim dai
aun ma ban kush fjalen dy
serijoz jam ne dashni
me lujt bisht vash qes allti
aam djal trim dai
sun ma ban kush fjalen dy
serijoz jam ne dashni
me lujt bisht vash qes allti
jam djal trim dai
sun ma ban kush fjalen dy
serijoz jam ne dashni
me lujt bisht vash qes allti
jam djal trim dai
sun ma ban kush fjalen dy
serijoz jam ne dashni
me lujt bisht vash qes allti

Nikollë Nikprelaj - Do Ti Kallim Fitilat

do ti kallim fitilat e llames
do ti kallim fitilat e llames
po ja marrim o ma t'miren nanes
po ja marrim o ma t'miren nanes
oh ma t'miren nana e ka nja e
oh ma t'miren nana e ka nja e
po ja marrim sdo ja la as’nja e
po ja marrim sdo ja la as’nja e
do ti kallim fitilat e llames
do ti kallim fitilat e llames
po ja marrim o ma t’miren babes
po ja marrim o ma t’miren babes
oh ma t’miren baba e ka dy e
oh ma t’miren baba e ka dy e
njana po ja marrim tjetren e lojm n'shpije
njana po ja marrim tjetren e lojm n'shpije
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019