Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pandora - Hak Merr Perendia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Teksti:

Gezim Mneri

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Video Produksioni:

BUG Production

Komente

Asnjë Koment

19/04/2018

2018-04-19T16:00:01+00:00Kurr s'ta kam marrë hakun
Zemrën s'ta kam thy,
Fort po m'shtrëngon laku
Shpirtin po ma shkynë.

Por nga ti se prita
Kamën me ma vu,
Gjithqka un i shita
Veq shpirti m'ka tepru.

Refreni:
T'kam besu si fmija
Por tash nuk ja vlen,
Hak merr Perendia
Shpirtin kush s'ma blen.

Shko dhe mos u kthe
Asgjë të mos mbes,
Vetëm një grusht dhe
Hidhma kur të vdes.

Por nga ti se prita
Me m'shkatrru në jetë,
Gjithqka un i shita
Veq shpirti më ka mbetë.

Refreni:
T'kam besu si fmija
Por tash nuk ja vlen,
Hak merr Perendia
Shpirtin kush s'ma blen.


Ky tekst u dërgua nga Bahri Trena
Më Shumë Këngë Nga Pandora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet