Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pandora & Burak Vehapi - Potpuri (Gezuar 2023) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hajt shqipe mashallah
hallakam sonte me ba
me ba sonte hallakam
krejt shqiptart o mej qu n'kam
2x

Hajt shqipe me dy krah
ma te mir se na nuk ka
jena krejt per mashallah
nje dit bashk kemi meu ba
2x


Moj zogo moj zogo jelek me vija
2x

A i ke pa ti a i ke pa shoqet e mija
2x

I kam pa i kam pa o ner ni hije
tuj ba gati per nusnije
2x

Oj fellenz oj fellenz fellenz e malit
2x

A i ke ba o a i ke ba qerapt e djalit
2x

I kam ba i kam ba i kam qendise
lulem lule i kam hujdise
2x


Nuk lash fjal un pa te than
ty per me t'pershkru
asnjeher zani s'mu lodh
ty kur t'kam kendu

Nuk ka vajz en bot
qe ty te ngjan
dhe Zoti madh ai ka dit me t'fal
2x

Sa her vajz ti kur qesh
zemren time ma qon pesh
kam me ardh un tek ti
sa t'dalim n'pranver
2x

Ti je djali ma i mir
qe kam pa dej sot
tan jeten me nejt me ty
jo nuk ngihem dot

Ti zemres ju bone drit
emrin ton un e permeni
hajde dit per dit
2x

Sa her djal ti kur qesh
zemren time ma qon pesh
kam me ardh un tek ti
sa t'dalim n'pranver
2x


Lelelej xhanem lelelej zemer luj me qef
ma e mira po na lun sonte qyqek
4x


Luaj zemer e luaj shpirt
sa t'mir nana te paska rrit
2x

Me gjith t'mirat sikur mjalt
2x
Pse me dukesh moj si hanë

Luj moj xhan moj bukurie
je ma e mir ne ket nahie
2x
Je si diell je si han
beso shpirtin ma ke kall

Mir pom lun djal e buzqesh
shum po du i imi t'jesh
2x

Ban me sy e ban me dor
2x
A don djal ti mem shti n'tok

Luj mor djal mor djali rie
je ma i mir ne ket nahie
2x
Je si diell je si han
beso shpirtin mor ma ke marr




Burak Vehapi & Pandora
Publikimi: 24/11/2022
Orkestrimi: Drinor Zymberi


Pandora & Burak Vehapi - Potpuri (Gezuar 2023)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2023)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2023)", por nuk këndohet nga Pandora & Burak Vehapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pandora:


Komente 0