Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Me Syte E Tu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10Nje mbremje kthehesha tek ti
Me mall te ri te pa treguar,
Une te mungoja ty e di
Ashtu si ti me ke munguar.

Ne krah pran' meje ate cast
Kaloj nje cift i zemeruar,
Pash nje femije i ndiqte pas
Si zog i trembur, i hutuar.

Oh, se c’me folen aq shume
Syte e tu vogelush
Thelle ne boten tende gjurme
Mund te ler dikush

Jo s’eshte e lehte e dime
Eshte e veshtire
Qe te jesh ne jete
nje prind i miiire.

(Refreni)
Jo s’eshte vetem fjale
Ndjenja jone e paster rritur me femijet tane
Por ti dhe un e dim
C’esht' per nje femije dashuri e njerzeve te mire.


Parashqevi Simaku - Me Syte E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Syte E Tu".
3. Video është e këngës "Me Syte E Tu", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0