Më mbaj mend (për 1 muaj)


Parashqevi Simaku - Kendon Gjeli Pika Pika

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kendon Gjeli Pika Pika".
3. Video është e këngës "Kendon Gjeli Pika Pika", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Parashqevi Simaku - Kendon Gjeli Pika Pika  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Koleksion Kengesh Popullore"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00Kendon gjeli more,
hajde pikaaa piikaa
coju moj gooojice
se na zbardhi dita e hajde,

Merre moj merre cunin e,
merre moj merre cunin eedhe hajde,
cunin moj gushpellumin ee.

Merre moj merre cunin ee hajde,
merre moj gushpellumbin ee.
Jarana jarnane
kadale e kadal,
jarana jarnane cuni m'ka cu fjale. Jarana jarnane
kadal e ka icik
Jarana jarnane
???? Kendon gjeli more
hajde mjes per mjes e
coju moj gooojice
laji mos syte e zez e e hajde

Merre moj merre cunin e,
merre moj merre cunin eedhe hajde
cunin moj gushpellumin ee.

merre moj merre cunin eedhe hajde,
merre moj gushpellumin ee.
Jarana jarnane
kadale e kadal,
jarana jarnane cuni m'ka cu fjale. Jarana jarnane
kadal e ka icik,
Jarana jarnane


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet