Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Top 200

Parashqevi Simaku - E Duam Lumturinë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  483

Komente nga Fansat

24 🔥🔥

01/12/1988

1988-12-01T00:00:00

Muzika:

Pirro Çako

Teksti:

Agim Doçi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 27-të në RTSH
Kur një zog,një pëllumb ne shikojmë
duam krahë si ata të fluturojmë
zemra jonë tik e tak kur troket
me zemrat flet

Në çdo stinë kudo janë pranverojnë
dhe në sy ata mbajnë jetën tonë
dashurinë, lumturinë e pafund
me ëndërra shumë

Kanë një botë me ëndërra
janë të vegjël shumë
mos lëndoni nënat
syrin e pagjumë

(2 herë)
Të gjitha do i dhuroja
kaq të lumtur ti shikoja
dhe fëmijët në gjithë globin
anembanë

Mos ja u prishni lumturinë
mos iu prekni dashurinë
askërrkush mos ta provojë
se nënat s'ju lejojnë

Fjala "Nënë" kudo në botë
zgjon në zemra dashurinë
mirëmëngjes jetës i thotë
se nëna e lind njerinë.

Kjo dorë që e tundi djepin
gjithë botën e gezon oooooooooo ooooooo oooooo

Mos ja u prishni ëndërrat
janë të vegjël shumë
Mos lëndoni nënat
syrin e pagjumë

(2 herë)
Të gjitha do i dhuroja
kaq të lumtur ti shikoja
dhe fëmijët në gjithë globin
anembanë

Mos ja u prishni lumturinë
mos ja u prekni dashurinë
askërrkush mos ta provojë
se nënat s'ju lejojnë

Fjala "Nënë" kudo në botë
zgjon në zemra dashurinë
mirëmëngjes jetës i thonë
se nëna e lind njerin

Kjo dorë që e tundi djepin
gjithë boten e gëzon oooooooooo ooooooo oooooo


Ky tekst u dërgua nga  albion   iviboy2001   leli2013Kartolina (4)

2018-07-31 11:22:02
Fjala "Nënë" kudo në botë
zgjon në zemra dashurinë
2018-06-06 19:46:11
Fjala "Nënë" kudo në botë
zgjon në zemra dashurinë
mirëmëngjes jetës i thotë
se nëna e lind njerinë.
2018-05-29 22:34:19
Mos ja u prishni lumturinë
mos iu prekni dashurinë
askërrkush mos ta provojë
se nënat s'ju lejojnë
2018-05-28 18:37:17
Kjo dore qe tundi djepin
Gjithe boten e gezon ooooo

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet