Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Parashqevi Simaku - Dashurin Qe Kam Per Ty

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashurin Qe Kam Per Ty".
3. Video është e këngës "Dashurin Qe Kam Per Ty", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Parashqevi Simaku - Dashurin Qe Kam Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Koleksion Kengesh Popullore"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00Kur kalon rruges me naze si lule zambak,
Ndalu pak e hillma syrin se kam zane marak
Kur kalon rruges time e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime, je dashnia vete.

Refreni : 2 here

Ky marak, maraku i shkrete
nuk me lene zemren e qete,
Dashunin qe kam per ty,
nuk e ndroj per kta dy sy.

Strofka e 2:

Une e di cfare ke ne zemer,
ma thone ata sy
Lule je, lule ke emrin, lumi une per ty,
Kur kalon ti rruges time e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime, je dashnia vete.

Refreni: 2 here.

Ky marak, maraku i shkrete
nuk me lene zemren e qete,
Dashunin qe kam per ty,
nuk e ndroj per kta dy sy.


Ky tekst u dërgua nga Aucklandi
Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet