Më mbaj mend (për 1 muaj)


Parashqevi Simaku - Ky Merak

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ky Merak".
3. Video është e këngës "Ky Merak", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Parashqevi Simaku - Ky Merak  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Koleksion Kengesh Popullore"

Komente

1 🔥

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00Kur kalon rruges me naze si lule zambak
Nalu pak e hidhma synin se kam zan marak
Kur kalon ruges sime e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime je dashnija vet

Ky marak maraku i shkret nuk ma len zemren e qet
Dashurin qe kam per ty nuk e ndrroj per kta dy sy(2)

Une e di qfar ke ne zemer
Ma thon ata sy
Lule je lule e ke emrin
Lumi un per ty
Kur kalon ti rruges sime e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime je dashnija vet

Ky marak maraku i shkret
Nuk ma len zemren e qet
Dashurin qe kam per tyy
Nuk e ndrroj per kta dy syy


Ky tekst u dërgua nga Gresa
Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet