Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Parashqevi Simaku - Endrrat E Mia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

02/08/2012

2012-08-02T07:38:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Endrrat E Mia" kënduar nga Parashqevi Simaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anxhelina Hadergjonaj - Endrrat E Mia

Kerkoj mendjen
Shume e mirueshme
Situata jone
Ti mire treguam
Me ke ndryshuar
A se kupton
Sillesh e di qe
Ideferenqem
Qe me mundon
Meritoj me shume
Ndyshe sdo fle shume
Po ti se beson

Refd:(1x)
Endrrat e mia
Ti per qdo nate
Me vjen gjithmone
Endrrat e mia
Ndyshe nga realiteti
Me afron
Endrrat e mia
Ti mi ke
Mi ngjalleron
Endrrat e mia
Sduan te le enash
Me kupton

E per kto
Ti nuk me ndje
Futu ne gjendjen
Ti me veshe shiko
Jetojme si ne enderr
Dhe jemi shume afer
Ate qe kerkon
Sikur te ishte me ndryshe
Realiteti te ishte
NE favorin time
Atehere do kuptoje
Se shume gaboje
Pa dyshime

Reff:(1x)
Endrrat e mira
Ti per qdo nate
Me vjen gjithmone
Endrrat e mir
Ndryshe mga realiteti
Me afron
Endrrat e mira
Ti mi ke
Mi ngjalleron
Endrrat e mia
Sdunan te le enash
Me kupto

Endrrat e mira (mia mia)
Ti mi bene
Endrrat e mira (mia mia)
Gjithnje mbarone
Sduan te jen endrra
E kuptone

Merita Halili - Endrrat E Mia

O se kam nje mall qe me djeg si zjarr,
dhe gjumin ai mua ma ka mare,
fol me goje nje fjale e kush te desh,e kush te don o more djal!!!

Ti me shikon s'me flet nje fjale
me behet zemra plot me vale
si ti endren time se cma ke trazu.
Pa ty eshte dita me e gjate,je endra ime per cdo nate
por ti nuk e di se sa forte te du

Ref:
Jo,jo ste pyetka dashuria,
tek ti me cojne enderat e mia,
je vetem ti e di o malli im,o shpirti im o mor djale i ri.
Shiko or djale ti syt e mia
aty ka priten dashuria
si ta tegoj sa te dashuroooooj.

Kjo dora jote per mbi sup,
me vjen te un si pellumb,
ti ma zbukurove jeten dhe me shume
se ti je rrezja qe me zgjon,
me mijera endra qe lulezojne,
mi cel dashuria gonxhe jetes tone.
Ref:
Jo,jo ste pyetka dashuria,
tek ti me cojne enderat e mia,
je vetem ti e di o malli im,o shpirti im o mor djale i ri.
Shiko or djale ti syt e mia
aty ka priten dashuria
si ta tegoj sa te dashuroooooj.
Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet