Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku & Engjëllushe Lazo - Buzë Detit Jemi Rritur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Më thua shpesh
eja bashkë të shkojmë buzë detit
Kur shkojmë atje
pse papritur heshtim
Te ky det kemi ne fëmijërinë
si ky det duam ne çiltërsinë
si ky det

Refreni:
Porsi det i valëzuar
zemra jonë është e trazuar
se gjithë bota hyn
brenda saj
Ne dy shoqe fëmijërie
rendim bashkë kaltërsive
Si ky det miqësia e jonë
le të jetë
Parashqevi Simaku
Publikimi: 02/12/1988
Teksti: Gjokë Beci
Muzika: Maksim Shehu


Parashqevi Simaku & Engjëllushe Lazo - Buzë Detit Jemi Rritur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzë Detit Jemi Rritur".
3. Video është e këngës "Buzë Detit Jemi Rritur", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku & Engjëllushe Lazo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0