Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Një Mëngjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Pres nje, nje mengjes ne stacion
autobusi mbet' pas, shiu nis e po pikon
dit' plot me njerezit ndrine
dhe drejt me njerez vjen me ngrohtesi
zemra troket sikur me flet
po ç'kerkon valle qe vjen tek une nji djale

Ref.
eja prane ti ketu, mos u lag kam çader une
ndrojtje s'kam, nuk te njoh
tek ty djal njerine e mire une shoh
me nje mengjes nuk eshte fare çudi
njerine e mire t'a njoh ta shoh kushdo
ndaj une per te kendoj me ngrohtesi
ne jeten tone e gjejme ate ngado

ne çast ja m'u solli sot t'u them
ne mes tone nierez zemerbardhe kudo gjen
n'dite plot me diellin ndrijne
njehere i takon dhe s'i harron
per çdo njeri qe eshte i tille
zerma me thote gjithnje nje fjal' te ngrohte


Parashqevi Simaku - Një Mëngjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Mëngjes".
3. Video është e këngës "Një Mëngjes", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0