Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Ç'lumturi Na Dha Kjo Jete Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

.të dashuroj,
e sa pranë unë ty të ndjej

kur të shikoj,
veten time, tek ty e gjej

dashurinë e kënduam
zemrat tona dhe rininë
dhe kjo tokë, ngado që shkuam
na dha prush për dashurinë

vallë ç’fjalë mund të them
ç’lumturi na dha kjo jetë
në asnjë vend, dashuri si kjo
jo s’mund të ketë.

e lashtë tokë
toka ime, sa e dashur je
si brezat rriten këngët
zgjon tek, ne tek ne

e pastër si kjo kaltërsi
në qiellin tonë pa re
dashuria jonë
e lumtur çel.

të dashuroj e çdo çast
më pranë të ndjej
kur të shikoj, veten time tek ty e gjej
dashurinë e kënduam, zemrat tona dhe rininë
dhe kjo tokë ngado që shkuam na dha prush për dashurinë.

vallë ç’fjalë mund të them
ç’lumturi na dha kjo jetë
në asnjë vend, dashuri si kjo
jo s’mund të ketë.

e lashtë tokë
toka ime, sa e dashur je
si brezat rriten këngët
zgjon tek, ne tek ne

e pastër si kjo kaltërsi
në qiellin tonë pa re
dashuria jonë
e lumtur çel.

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiPublikimi: 01/12/1981
Festivali: Festivali i 20-të në RTSH


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0


Parashqevi Simaku - Ç'lumturi Na Dha Kjo Jete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç'lumturi Na Dha Kjo Jete".
3. Video është e këngës "Ç'lumturi Na Dha Kjo Jete", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.