Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku & Tonin Tërshana - Ngrohtësi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Në shteg të malit mbrëmja bie
eja pse vonon
fëmijët janë, me lodra yje
zbukurojnë bredhin tonë

nga puna vij me shokët bashkë
dhe për ju mendoj
e ngrohtësinë ia ndiej unë vatrës
prej së largu shoqe moj,
krah për krah të dy
në vite kanë
një dritë në sy e zemrat pranë
me një premtim, të ri gjithmonë
ta mbushim plot dritë
ne jetën tonë

pranverë e dritë, rriten fëmijët
si bredhat krahët shtrijnë viteve të rinj.

Kështu fëmijët endin jetën
rriten te kjo tokë përditë
dhe ngrohtësinë, diell gjetën
te kjo tokë, te kjo dritë.

nga mali sjell mbi supe borë,
lodhjen shkund me të
vitin e ri shokët punëtorët
sjellin midis nesh gjithnji
krah për krah të dy
në vite kanë
një dritë në sy e zemrat pranë
me një premtim, të ri gjithmonë
ta mbushim plot dritë
ne jetën tonë

pranverë e dritë, rriten fëmijët
si bredhat krahët shtrijnë viteve të rinj.


Ky tekst u dërgua nga Elsa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Parashqevi Simaku & Tonin Tërshana - Ngrohtësi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ngrohtësi".
3. Video është e këngës "Ngrohtësi", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku & Tonin Tërshana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0