Më mbaj mend (për 1 muaj)

Paro - Malli I Nënave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

I harruam biro
Ne kenget e djepit
Dhe filluam prape
Kenget e gurbetit

Djalo drit e syrit dhe syrit
Ty vetem o jete
Nena jote zemra shpirti
Me mall po te prete x2

Ref...x2
O ju nena shqipetare
Me femijet ne gurbet
Te gjith te urojme nga shpirti
Qe t'ju kthehen me shendet

"O ju nena shqipetare
Me femijet ne gurbet
Te gjith te urojme nga shpirti
Qe t'ju kthehen me shendet"

Me ka ikur kenga dhe kenga
Si zog nga folete
Folem neser mbrema biro
Se nuk jam e qete x2

Ref...x2
O ju nena shqipetare
Me femijet ne gurbet
Te gjith te urojme nga shpirti
Qe t'ju kthehen me shendet

...

Kur me praron hena dhe kenga
I bej te holl kafete
Per ty lutet nena djalo
Te jesh me shendete x2

Ref...x2
O ju nena shqipetare
Me femijet ne gurbet
Paroa ju uron nga shpirti
Qe t'ju kthehen me shendet


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.


Paro
Publikimi: 19/07/2013


Paro - Malli I Nënave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Nënave".
3. Video është e këngës "Malli I Nënave", por nuk këndohet nga Paro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Paro:


Komente 0