A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Paulina Rubio

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35
  • Emri i Vërtetë:
  • Paulina Susana Rubio
  • Vendlindja:
  • Mexico City 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Paulina Rubio është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Paulina Susana Rubio Dosamantes is a Mexican singer, actress, television music competition judge, hostess, model, businesswoman and is considered the queen of Latin pop music. She is known in Mexico and Ibero-America as an original member of the pop group Timbiriche from 1981 through 1991. Rubio has sold over 20 million records worldwide as a solo artist and is considered one of the most influential Latin celebrities in the world. Her debut album...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Thalia

Sia

Dido

Celine Dion

Chenoa

Lara Fabian

Julieta Venegas

Jennifer Lopez

Laura Pausini

Ninel Conde


Tags: Paulina Rubio

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019