Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pavlina Nikaj - Per Nenen Kendoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

18/06/2016

2016-06-18T14:18:46+00:00E lehtë është jeta
kur di që kam nënë
çdo çast të vështirë e ndjej pranë
në breng e halle ajo më ka qënë
reze që dritë shpërndan

Nje nënë,vetem nje nënë, ka në botë
ëmbël tingëllon zëri i saj
kur Bir fëmijës,ajo do ti thotë
qesh dhe ndricon zëmra e saj

Nënë, emër i dashur për mua 2X
Më je e shtrënjtë
Të dua
Sa jet e tërr,
për Ty
unë thur melodi

Kur zëmra reh,në gezime e dëshpërime
tek ti mendimi më shkon
Pranë teje ndihem e dashur,më pri
më e lumtur se botë e tërr


Më Shumë Këngë Nga Pavlina Nikaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet