A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Pavlina Nikaj - Trëndafil Mos U Zemëro


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/03/2017

2017-03-27T19:39:14

Nen dritare po me ritet
trendafil i bukur o
deget zgjaten deget riten
mes per mes dritares o
Ritu ritu, u ritsh ngadale
hapi deget anes o
hapi gonxhet pale pale
vetem hapi anes sone
Se po zure mire dritaren]
do me lesh agimit o
Te shoh vetull kalimqare
mike te gezimit o
Ne ta dua bukurine
ne ta dua eren o
Nuk te fale dashurine
te me fshesh syzezen o
Ritu ritu, u ritsh ngadale
hapi deget anes o
hapi gonxhet pale pale
vetem hapi anes sone


Lyrics submited by Alma BezhaniKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019