Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Peggy Zina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  114
 • Emri i Vërtetë:
 • Calliope Zina
 • Vendlindja:
 • Ioannina 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Peggy Zina është një këngëtare e huaj e njohur. Calliope Zina, known professionally as Peggy Zina, is a Greek singer. She made her recording debut in 1995 with her self-titled album. She has since released twelve studio albums and is a high-profile artist in the Greek music industry. On 14 March 2010, Alpha TV ranked Zina the 24th top-certified female artist in the nation's phonographic era (since 1960), totalling nine (five at the time) platinum and two gold records. Peggy Zina was born in Io...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lorena Rojas

Marger

Natalia Oreiro

Zharick Leon

Coral Segovia

Aydilge

Ebru Destan

Mayre Martinez

Feride Hilal Akın

Valerie Morales

Tags: Peggy Zina, Καλλιόπη Ζήνα, Calliope Zina


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet