Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Pellumb Elmazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Pellumb Elmazi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1977, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "O Moj Shami Shpalosura". Në Dhjetor 1978, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "E Dua Një Shok". Në Dhjetor 1979, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Pranvera E Qytetit Tim". Në Dhjetor 1980, Pellumb Elmazi & Rakipe Karaj marrin pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Nje Brigade E Re". Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Zihni Berati

Gani Miftari

Hilmi Obertinca

Hysen Pelingu

Viktor Tahiraj

Klement Marku

Adhurim Demiri

Luan Manahasa

Telemak Papapano

Bedri Islami

Tags: Pellumb Elmazi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet