Pellumb Elmazi
Pellumb Elmazi
Pellumb Elmazi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Pellumb Elmazi është këngëtar i njohur. Në Dhjetor 1977, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "O Moj Shami Shpalosura".

Në Dhjetor 1978, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "E Dua Një Shok".

Në Dhjetor 1979, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Pranvera E Qytetit Tim".

Në Dhjetor 1980, Pellumb Elmazi & Rakipe Karaj marrin pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Nje Brigade E Re".

Në Dhjetor 1981, Pellumb Elmazi & Jolanda Dhamo marrin pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Vitet E Rinise".

Në Dhjetor 1982, Pellumb Elmazi & Jolanda Dhamo marrin pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Rruga Jonë".

Në Dhjetor 1985, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Toke Plot Begati".

Në Dhjetor 1985, Jolanda Dhamo & Pellumb Elmazi marrin pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Ciltersi".

Në Mars 1986, Pellumb Elmazi merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1986 me këngën "Një Sirenë Përmes Mirditës".

Kengetari i merituar Pellumb Elmazi me albumin e tij te ri te vitit 2010 pas shume vitesh ne skenen e kenges shqipetare me titullin "Rikthim" tregon dhe nje here mallin e tij ndaj Shiperise dhe Shqipetareve.

Më datë 17 Shtator 2010, Pellumb Elmazi publikon videoklipin "Nje Dite Ne New York".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0