Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Elmazi - Kur Të Më Mungosh Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nëse një ditë do largohesh,
me shpejtësi do ikësh nga unë
do të hedh zinxhirët e kujtimeve
të jesh e sigurt se do humbësh shumë.

Do humbësh ditët e bardha të prillit
do humbësh netët e zjarta të verës
magjepsjen e dashurisë në mes të pyllit,
po bregun ti a mund ta fshish.

Refreni:
Pendimi gjithçka do të pushtojë tek ty
ngadalë do të ngacmojnë kujtimet
psherëtimat dhe lotët s’do sjellin dobi
në zemër do rrinë largimet.

Dhe unë pas teje s’do bredh i trishtuar
s’do vij të të lutem për pak dashuri
si një i vetmuar duke kërkuar
të jemi bashkë përsëri.
Pellumb Elmazi
Publikimi: 26/12/2010
Muzika: Ilir Dangellia
Teksti: Irma Kurti


Pellumb Elmazi - Kur Të Më Mungosh Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Të Më Mungosh Ti".
3. Video është e këngës "Kur Të Më Mungosh Ti", por nuk këndohet nga Pellumb Elmazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pellumb Elmazi:


Komente 0