Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Pellumb Hajdari - Qingji


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  202


Qingji vogël pse mendueshëm be be ban
pse m'shikon ashtu trishtushëm be be be
eja eja bashkë në arë tring tring tring
unë mbledh lule ti ha bare tring tring tring X2

Shih në livadh fatos i dashtun be be ban
shokët e tu në tufë janë mbledhur be be be
unë i vetëm u mërzita tring tring tring
zilet thonë unë të vija tring tring tring X2

Babi tash më ka premtue qingji im
stallë të re me të ndërtue qingji im
do të jem bari i fshatit tring tring tring
do t'kullosim n'brigje të shpatit tring tring tring. X2

Do të jem bari i fshatit tring tring tring
do t'kullosim n'brigje të shpatit tring tring tring.


Ky tekst u dërgua nga Njomza GashiAkordet

Do+ Do+ re- re-
qingji vogël pse mendushëm be be ban
Sol+ Sol+ Do+ Do+
pse m'shikon ashtu trishtushëm be be be
La- La- re- re-
eja eja bashk në arë tring tring tring
Sol7 Sol7 Do+ Do+
un mbledh ti ha barë tring tring tring

qingji vogël pse mendushem be be ban

[Sekuenca e akordeve perseritet]

pse mshikon ashtu trishtushem be be be
eja eja bashk ne ar e tring tring tring
un mbledh lule ti ha bar e tring tring tring
shih nlevadh fatos i dashtun be be ben
shokt e tu ne tuf jan mledhur
un i vetem u merzita tring tring tring tring
si dhe thojnë un te vija tring
shih nlevadh fatos i dashtun be be ben
shokt e tu ne tuf jan mledhur be be be
babi tash me ka premtue qingji im
shtat te re me te ndertue qingji im
do te jem bari i fshatit tring tring tring
do kullos brigjet shpatit tring tring tring
babi tash me ka premtue qingji im
shtat te re me te ndertue qingji im
do te jem bari i fshatit tring tring tring
do kullos brigjet shpatit tring tring tring
do te jem bari i fshatit tring tring tring
do kullos brigjet shpatit tring tring tring
teksteshqip.com © 2007 - 2017