Pellumb Vrinca
Pellumb Vrinca
Pellumb Vrinca
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Ditëlindja:
  • 11 Shkurt
  • Horoskopi:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Pellumb Vrinca është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 24 Janar 2008, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Telefoni".

Më datë 21 Nëntor 2011, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Mos Me Lendo".

Më datë 1 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Nuse E Huaj".

Më datë 3 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Tradhetare".

Në Nëntor 2013, Pellumb Vrinca merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Sa Mekat".

Më datë 3 Nëntor 2013, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Loti I Ndarjes".

Më datë 25 Dhjetor 2013, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Sa Zemra Ke".

Në vitin 2013, Pellumb Vrinca publikon albumin "Sa Zemra Ke?"

Më datë 14 Mars 2014, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Jam Shqiptare".

Më datë 30 Tetor 2016, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Burgu". Muzika e këngës u punua nga Roland Çukaj, teksti u shkrua nga vetë Pellumb Vrinca, ndërsa për orkestrimin u kujdes Roland Çukaj.

Më datë 10 Korrik 2017, Pellumb Vrinca & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Dasma Shqiptare".

Në vitin 2017, Pellumb Vrinca & Vida Kunora publikojnë albumin "Dasma Shqiptare"

Më datë 20 Nëntor 2018, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Shqiptar" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Alban Furtuna.

Më datë 12 Tetor 2019, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Jam Malësor". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pellumb Vrinca.

Më datë 8 Mars 2020, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Për Ty Nanë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pellumb Vrinca.

Më datë 8 Maj 2021, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "S'ka Si Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pellumb Vrinca.

Më datë 14 Qershor 2022, Fran Kodra & Pellumb Vrinca publikojnë videoklipin "Bjeshkët E Planit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Fran Kodra, teksa për arranzhimin u kujdes Behar Neli.

Më datë 27 Maj 2023, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Pa Ty S'di Me Jetu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Pellumb Vrinca.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Pellumb Vrinca »

Komente 4