Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca
  • Vendlindja:
  •  
  • Ditëlindja:
  • 11 Shkurt
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  42

Pellumb Vrinca është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 24 Janar 2008, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Telefoni".

Më datë 21 Nëntor 2011, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Mos Me Lendo".

Më datë 1 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Nuse E Huaj".

Më datë 3 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Tradhetare".

Në Nëntor 2013, Pellumb Vrinca merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Sa Mekat".

Më datë 3 Nëntor 2013, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Loti I Ndarjes".

Më datë 25 Dhjetor 2013, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Sa Zemra Ke".

Në vitin 2013, Pellumb Vrinca publikon albumin "Sa Zemra Ke?"

Më datë 14 Mars 2014, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Jam Shqiptare".

Më datë 30 Tetor 2016, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Burgu". Muzika e këngës u punua nga Roland Çukaj, teksti u shkrua nga vetë Pellumb Vrinca, ndërsa për orkestrimin u kujdes Roland Çukaj.

Më datë 10 Korrik 2017, Pellumb Vrinca & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Dasma Shqiptare".

Në vitin 2017, Pellumb Vrinca & Vida Kunora publikojnë albumin "Dasma Shqiptare"

Më datë 20 Nëntor 2018, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Shqiptar" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Alban Furtuna.

Më datë 12 Tetor 2019, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Jam Malësor". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pellumb Vrinca.

Më datë 8 Mars 2020, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Për Ty Nanë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pellumb Vrinca.

Më datë 8 Maj 2021, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "S'ka Si Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Pellumb Vrinca.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Pellumb Vrinca »

Komente 1